Z ostatniej chwili

Jak oszczędzać na ciuchach? – Kompleksowy poradnik.

Budowanie własnego stylu i idealnej garderoby to wyzwanie, szczególnie dla kobiet, chętnie ulegającym modowym trendom. Innym ograniczeniem jest cena ubrań, szczególnie tych dobrej jakości. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zaoszczędzić na ciuchach i jednocześnie uniknąć ciągle powracającej frazy „nie mam się w co ubrać”.

1. Kupuj to, czego potrzebujesz
Szeroki asortyment sklepów, szczególnie jeśli na zakupy wybierzemy się do dużej galerii handlowej, sprawia, że łatwo ulec szałowi zakupów. Nie sprzyja to jednak oszczędnościom, tym bardziej, że decyzje podjęte pod wpływem impulsu bywają nietrafione. Szczególnie wyprzedaże sprawiają, że nie kierujemy się użytecznością danej rzeczy. Wybierając się do sklepu warto mieć jednak plan tego, co jest nam niezbędne i kupować tylko te rzeczy, które pasują do pozostałych ubrań w naszej szafie.

2. Przymierzaj ubrania
Odwiedzenie przymierzalni zajmuje trochę czasu, ale osoby oszczędnie nie powinny pomijać tego etapu zakupów. Kupowanie „na oko” często kończy się upchniętym w kąt szafy ciuchem, który źle leży. Kierowanie się rozmiarem nie zawsze okazuje się wystarczające.

3. Porównuj ceny
Ta zasada obowiązuje w przypadku każdego produktu – również ubrań. Sprawdzi się szczególnie przy odzieży typu basic, bo łatwo znaleźć niemal takim sam model w niższej cenie. Warto zapoznać się nie tylko z ofertą sklepów stacjonarnych, ale także internetowych.

4. Korzystaj z kodów rabatowych i kart stałego klienta
Rabaty przyznawane stałym klientom pomogą zaoszczędzić kilka groszy. Natomiast kody rabatowe można znaleźć w internecie lub czasopismach modowych. Warto szukać tego rodzaju okazji, szczególnie gdy zależy nam na ubraniach konkretnej marki.

5. Przerabiaj
Osoby kreatywne i lubiące szyć, mogą pokusić się o samodzielne odświeżenie garderoby, dzięki dokonaniu odpowiednich przeróbek. Zwężenie, skrócenie czy stworzenie spódnicy ze starej sukienki, to proste sposoby na zyskanie idealnie dopasowanych ubrań.

6. Odwiedzaj second handy
Sklepy z odzieżą używaną skrywają nieraz prawdziwe modowe perełki! Warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć wiele wieszaków, by znaleźć oryginalne ubranie w atrakcyjnej cenie.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu zrobisz zakupy rozsądnie oraz ciekawostki o pracy na wyspie w galerii handlowej. Zapraszamy do czytania

Często czytane

Sposoby na promocję sklepu stacjonarnego
Wszystko o wyspie handlowej – część 3
Wszystko o wyspie handlowej – część 2

Świeże newsy branżowe

Jak mądrze robić zakupy? Poradnik, część 1
Jak mądrze robić zakupy? Poradnik, część 2
Rozsądne zakupy – na co dzień i od święta
© Copyright akwariumsztuki. All Rights Reserved.